sobota, 29 marca 2014

Park ruchomych dinozaurów i ogromnych owadów w Ustroniu

Strasznie dziwne miejsce. 
Ryczące, ruchome dinozaury poukrywane są wzdłuż ścieżek w parku. Może nie jak żywe, ale prawie. Taki wczesny Spielberg. Całkiem fajne. 
I polana z placem zabaw, mini golfem, rakietkami do badmingtona i ogromnymi, realistycznymi owadami. Tym razem nie ruchomymi.


Przy wejściu/wyjściu drugi plac zabaw, bar z burgerami i pizzą. Przy jednym ze stolików dwaj kompletnie pijani faceci. W tle te dinozaury. Abstrakcja.

Ale z drugiej strony naprawdę świetnie przygotowane "zwierzątka" (jak je nazwał Janek), mnóstwo bezpiecznego miejsca do biegania, fajne place zabaw z piaskownicą, "wykopaliskami", trampoliną (dla dzieci do lat 8). No i jest płaski teren porośnięty trawą. To niesamowicie ważne, jak się ma dwa biegające potwory, z czego jeden dopiero nauczył się chodzić. Raj dla rodziców.

Byliśmy w sobotnie popołudnie, ale poza sezonem, więc było pustawo i teren należał do chłopaków. Nie wiemy jeszcze, co się tam dzieje w szczycie sezonu, ale sprawdzimy na pewno i dam znać.


Ku mojemu zaskoczeniu Janek był zachwycony i zafascynowany dinozaurami. Ciągle chciał oglądać "tego glożnego, co pokazuje zęby", czyli tyranozaura. Owady nie zrobiły na nim takiego wrażenia. Początkowo trochę się bał, ale tylko pająka.


Juju trochę się bał ryczących dinozaurów, ale potem im "odrykiwał". 
Park jest fajny. Jest sporo niedociągnięć, np. niezbyt zadbane otoczenie. Myślę, że bar powinien być otwarty tylko dla gości parku - kupno biletu wstępu zniechęciłoby miejscowych pijaczków. Same eksponaty są świetne i dobrze utrzymane. Podobnie urządzenia na placu zabaw. W piaskownicy jest sporo zabawek. Ogólnie dostępne są też kije i piłeczki do mini golfa oraz zestawy do badmingtona. Bilety wstępu też mają przystępne ceny. Chłopcy jako dzieci do lat 3 wchodzili za darmo, a my płaciliśmy po 11 PLN (poza sezonem; w sezonie byłoby 15 zł). No i Janek już pytał, czy możemy tam znowu kiedyś pojechać.
Możemy i pojedziemy.
Strona www parku: http://www.parkdinozaurow-ustron.pl/. 

  


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz