niedziela, 4 grudnia 2016

Mali Odkrywcy. Laboratorium Poczytajki.

   Mało być tylko czytanie. Tylko, bo przecież czytamy w domu. I w przedszkolu panie też czytają. Tymczasem, gdy zajęliśmy miejsca w sali muzeum, znaleźliśmy się w centrum przedstawienia. O skarpetkach! Panie Ewa Kus oraz Barbara Szotek-Stonawski, aktorki Sceny Polskiej Teatru w Czeskim Cieszynie, przeniosły nas w świat wykreowany na podstawie książki "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek". Zachęciły do przeczytania całości i do zabawy czytanym tekstem. Nie tylko tym o skarpetkach. Każdym.

  Ponieważ dzieci nie są stworzone do siedzenia, a i rodzicom przydało się rozprostowanie kości, no i nie ma nic lepszego od wspólnej, rodzinnej zabawy, pani zrobiły nam mini warsztaty aktorskie. Uruchomiliśmy nie tylko nasze kości, ale też usta i przede wszystkim wyobraźnię.


   Potem dzieciaki oddały się twórczości plastycznej - również pod okiem pań z cieszyńskiego teatru. Podczas gdy chłopcy z zapałem wykonywali skarpetkowe stworki, my wraz z innymi rodzicami wysłuchaliśmy wykładu "Czytam i czuję, czyli czytanie jako lekarstwo na problemy duszy" wygłoszony przez panią Henrykę Kucharczyk, konsultantkę merytoryczną Kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom. I nawet był konkurs dla słuchaczy. I nawet nam się udało zdobyć nagrodę. A co!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz