poniedziałek, 18 maja 2015

Jaworze. Goruszka i tężnia.

   Goruszka to łagodne, niewielkie, malowniczo położone wzgórze w Jaworzu. Na jego szczycie znajduje się niewielki zagajnik z gloriettą pochodzącą odobno z czasów wojen napoleońskich. Ze wzgórza roztacza się piękny widok.   Wejść na nie łatwo - chłopcy bez problemu sobie poradzili. Szliśmy od ulicy Folwarcznej, gdzie zaparkowaliśmy samochód. Wszędzie łąka. Raj dla dzieciaków.
  U góry, wokół gloriety znajdują się kamienne ławki. Można tam odpocząć czy zrobić piknik w cieniu drzew. 


   Na trawie też jest fajnie.

     Ponieważ chłopaków ten spacer za mało zmęczył, pojechaliśmy na plac zabaw przy tężni w jaworzańskim parku. To nowy obiekt - tężnia działa od końca 2014 roku. Jest ładna (i zdrowo się tam przespacerować), ale nie oszukujmy się to żadna atrakcja dla dzieci. 
      Na szczęście ktoś pomyślał i obok wybudowano bardzo fajny plac zabaw. Jego "fajność" tkwi w tym, że jest idealny nawet dla mniejszych dzieci. Nie trzeba tam pomagać Julkowi. Wszędzie wlezie sam*. Chwila spokoju na ławeczce - bezcenna.     Dorośli też znajdą coś dla siebie - nieopodal placu zabaw znajduje się siłownia plenerowa. Każdy może się zmęczyć.
   Do tężni dojedziecie ulicą Koralową. Można zaparkować przy Koralowej lub na bezpłatnym parkingu przy głównej ulicy - na rogu z Koralową.


*no prawie wszędzie - huśtawki są wysokie, ale bezpieczne

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz