sobota, 24 maja 2014

U Reksia

   Od niedawna czytamy z Jankiem książeczki o Reksiu (wyd. Papilon), a parę dni temu Janek dostał od babci DVD "Reksio opiekun". Ponieważ polubił psieka, przyszła pora na fontannę z pomnikiem Reksia. W końcu mieszkamy pod Bielskiem-Białą.
   Pomnik Reksia stoi w samym centrum miasta ulicami Stojałowskiego i 11 Listopada, tuż obok mostu na rzece Białej. To całkiem sympatyczne miejsce, przy deptaku, gdzie jest stosunkowo bezpiecznie. Zaparkować najwygodniej na parkingu CH Sfera II, wyjść tuż obok empiku, skręcić w prawo i po chwili ukaże się naszym oczom Reksio. (Przy Sferze znajduje się też pomnik Bolka i Lolka, ale to dopiero przed nami.)
  Reksio jest całkiem spory jak na psa, ma 90 cm wysokości i waży 130 kilogramów. Odlany został z brązu odlewni metali Wiesława Wojdaka. Integralną częścią pomnika jest fontanna. Co nie jest bez znaczenia, jest dziecioodporny - jest przykręcony potężnymi śrubami do fontanny i pokryty specjalną substancją, która uchroni ją przed korozją.
   Chłopakom się podobało. Nam też, tym bardziej, że po potkaniu z Reksiem poszliśmy na kawę (dorośli) i śmietankę (chłopaki) do Coffee Heaven w Sferze. Kawiarenka jest malutka, ale bardzo ją lubimy. Jest mini kącik dla dzieci z kilkoma zabawkami, kolorowankami i kredkami. No i jest krzesełko dla dzieci. Poza tym bardzo miła obsługa. Czego chcieć więcej?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz