wtorek, 20 stycznia 2015

Nanek, czitaj!

     Nie ma to jak starszy brat, który tak świetnie "czyta".    Ostatnio Janek coraz częściej czyta Julkowi. Żadna zabawa czy wędrówka Julka nie może się odbyć bez starszego brata. "A Nanek?" I Nanek idzie, jedzie, bawi się z Jujem.
    Już nawet awansował na eksperta od gier na iPadzie. Podczas zabawy Juju woła o pomoc wyłącznie jego: "Naneeeeek!". I Janek pomaga.
    Ta sielanka trwa całymi dniami z przerwami na wrzask, bicie, gonitwy i płacz: "Moje, moje!".
    Na filmiku chłopcy czytają książkę "1000 słów. Słownik obrazkowy dla dzieci" wydawnictwa Olesiejuk z ilustracjami Caroline Modeste. To bardzo ładna, a przede wszystkim świetnie wydana książka obrazkowa. Strony ma cienkie, ale dodatkowo wzmocnione i wytrzymują ataki chłopców. Każda para stron to inny temat, np. "W górach", "Pora kolacji", "W drogę!", "Cicho, słucham muzyki!" czy "Remiza strażacka". Słowem: dla każdego coś miłego. Obrazki są podpisane - w końcu to słownik. A to ogromne ułatwienie dla dorosłego (nie trzeba zgadywać, co też autor miał na myśli), a także pomoc w nauce literek dla dzieci (tak, tak, Juju też już pyta o literki). Polecam, dziękując Cioci Kasi za taki fajny prezent!


"1000 słów. Słownik obrazkowy dla dzieci.", Caroline Modeste, wyd. Olesiejuk 2014

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz