sobota, 13 września 2014

Dwór Świętoszówka

          Dziś w końcu napiszę o naszej ulubionej restauracji. Janek mówi na nią "nasza lestaulacja". Organizujemy tam prawie wszystkie imprezy rodzinne' te większe (chrzciny i pierwsze urodziny chłopaków) i te mniejsze. Lubimy też czasem pojechać tam po prostu na obiad.
          Dwór Świętoszówka jest świetnie zlokalizowany - przy S1, nieopodal jest stacja paliw. Jadąc w dłuższą trasę spokojnie możecie się tam zatrzymać. Ba! Nawet przespać, bo jest część hotelowa. Zjeść można w grill barze - nie znamy go w ogóle, ale korzystają z niego tłumy turystów i kierowców - oraz w restauracji. W Świętoszówce można urządzić też wesele. Na piętrze jest sala z osobnym wejściem. Tak więc "zwykli" klienci nie przeszkadzają weselnikom. Sala jest też dobrze wygłuszona. Weselne przeboje nie docierają do restauracji.


            Restauracja, mimo że ma wspólne wejście z grill barem, nie ma z nim wiele wspólnego. Jest bardzo ładnie urządzona. Siedzieć można w sali lub w patio. Sala jest dość ciemna, ale przytulna.          Patio idealnie nadaje się na rodzinne imprezy. Jest tam jasno, przytulnie i jest oddzielone od części restauracyjnej. Można się czuć z własnymi gośćmi swobodnie.           Jedzenie serwowane jest świeże i pyszne. Mniej więcej co miesiąc pojawia się w karcie nowa wkładka z sezonowymi propozycjami szefa kuchni. Poza tym jest stała oferta - polecam kaczkę z orzechami włoskimi, gruszkami i żurawiną. Janka ulubionym daniem są naleśniki ze szpinakiem. Lubimy też desery (lody z gorącymi malinami, a na specjalne zamówienie - tort) oraz kawę (rewelacyjna latte). Wszystko jest zawsze pięknie podane i, co nie bez znaczenia, wszyscy przy stole otrzymują zamówione dania jednocześnie.         Ale restauracja to nie tylko jedzenie, ale też ludzie. A obsługa jest tam przemiła, lecz jednocześnie nienachalna, elegancka. 
             O dzieciach też pomyślano. Podczas oczekiwania na zamówienie, co może się czasem dłużyć przy pełnej sali (w końcu wszystko jest świeżutkie!), dzieciaki mogą pobawić się w kąciku z zabawkami wewnątrz lub na zewnątrz na jednym z dwóch placów zabaw. No i oczywiście są krzesełka dla dzieci oraz przewijak w toalecie. Nie ma też problemu z podgrzaniem własnego jedzenia dla niemowlaka.


              Polecam z czystym sumieniem!
W weekendy w porze obiadowej warto zrobić rezerwację.        
              Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie restauracji.

           

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz