sobota, 11 kwietnia 2015

ZOOM Kindermuseum

    Cudowne miejsce dla dzieci. Muzeum, warsztaty, sala zabaw.    My odwiedziliśmy część Ozean. To raj dla maluchów - od raczkujących po przedszkolne starszaki, czyli dzieci w wieku od 8 miesięcy do 6 lat.


    W szatni z miejscami na wózki (tak, naprawdę o tym też pomyślano) zostawiliśmy nasze rzeczy (jeśli chcecie skorzystać z szafki zamykanej na klucz, weźcie ze sobą monetę 1 EUR) i półkami na buty zostawiliśmy nasze obuwie i założyliśmy chłopcom skarpetki antypoślizgowe. W szatni znajdziecie też toalety oraz kranik z wodą pitną.
        Po kontroli biletów, wszystkie dzieciory i ich rodzice otrzymały naklejki na bluzeczki. 
    No i w końcu zanurkowaliśmy wraz z dwójką muzealnych opiekunów w oceanie. Chwilkę siedzieliśmy i słuchaliśmy krótkiego wstępu do całej zabawy. Potem robiliśmy fale chustą animacyjną, pod którą po chwili przebiegały i chowały się dzieci. Wszystko było oczywiście po niemiecku, ale bez znajomości języka też dacie radę. Opowieść opiekuna trwa chwilkę, a zabawy chustą tłumaczyć dzieciom nie trzeba.


     Potem mogliśmy przejść do właściwej części. Nie wiem, czy dam radę wymienić wszystkie atrakcje. Jest tunel, gdzie dzieci mają wrażenie chodzenia po wodzie. Jest tunel wyłożony lustrami. Są kostiumy i dzieci mogą się przebrać za wodne zwierzaki lub za mieszkańców dżungli. Są różne grające zabawki.      Na piętrze jest statek, którego można zostać kapitanem. Można wejść pod jego pokład. Bawić się dźwigiem i obserwować wody przez lunetę.
      Jest łódź podwodna z peryskopem, rurami do komunikacji, układankami i zjeżdżalniami.      Jest mini dżungla z wiszącym mostem.
      Jest świetnie.
      Chłopcy byli zachwyceni. Julek zawłaszczył na dobre pół godziny mostek kapitański i przeganiał austriackie dzieci, mówiąc "To moje!". Janek bawił się wszystkim. A gdy odkryli możliwość wejścia pod pokład, przepadli kompletnie.
      Na koniec wszystkich zebrano tam, gdzie na początku. Podziękowano, pożegnano i poszliśmy się ubrać.
      Wszelkie informacje znajdziecie na stronie muzeum. Tam też można zarezerwować bilety na określoną datę i godzinę. Jeśli nie uda się przez stronę, próbujcie przez maila. Nam się tak udało. Bilet upoważnia do godzinnej zabawy. Z Wien Karte otrzymacie zniżkę. My zapłaciliśmy za całą naszą czwórkę 7 EUR. I jeśli znowu odwiedzimy Wiedeń, to na pewno wrócimy do Kindermuseum.
     ZOOM Kindermuseum znajduje się w MQ - najłatwiej dojechać tam metrem U2 do stacji MuseumsQuartier. W poniedziałki jest nieczynne. Nieczynne tez jest w święta kościelne i narodowe, a tych jest sporo w Austrii - upewnijcie się na stronie!


     Chłopcy mieli na sobie pantalonki z najnowszej kolekcji oraz koszulki Pan tu nie stał.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz